آموزش رمز گذاشتن نوشته ها و برگه ها در وردپرس

رمز گذاشتن نوشته ها و برگه ها در وردپرس

آیا تاکنون شده که بخواهید یک مطلبی را فقط برای دوستان نزدیک یا خانواده در سایت خود منتشر کنید؟ یا یک نوشته را فقط برای ویراشگران سایت وردپرسی خود انتشار دهید؟ با رمز گذاشتن نوشته ها و برگه ها در وردپرس می‌توانید کاری کنید تا فقط افراد خاص بتوانند مطلب شما را ببینند.

در وردپرس زمانی که شما نوشته یا برگه‌ای را منتشر می‌کنید به صورت پیشفرض به حالت عمومی یا Public منتشر می‌شود اما شما می‌توانید به راحتی و با چند تنظیم ساده هر نوع نوشته یا برگه را رمزدار کنید.

رمز گذاشتن نوشته ها و برگه ها در وردپرس

زمانی که می‌خواهید شروع به نوشتن کنید و به قسمت افزودن نوشته می‌روید، در سمت راست ویرایشگر در باکس انتشار، گزینه‌ای به نام قابلیت مشاهده وجود دارد.

رمز گذاشتن نوشته ها و برگه ها در وردپرس

این گزینه در حالت پیشفرض به صورت عمومی قرار دارد. اما با کلیک روی ویرایش، گزینه‌های رمزدار و خصوصی هم را می‌توانید انتخاب کنید.

برای رمز گذاشتن نوشته ها و برگه ها در وردپرس روی گزینه رمزدار کلیک کنید.

بعد از انتخاب فیلدی به نام رمز نمایش داده می‌شود. به راحتی هر رمزی که می‌خواهید برای آن مطلب بگذارید را در این فیلد بنویسید.

حالا از این بعد هر کاربری که بخواهد مطلب موردنظر شما را ببیند باید ابتدا رمز شما را وارد کند.

با انتخاب گزینه خصوصی هم مطلب شما فقط برای کاربران لاگین کرده با نقش کاربری ویرایشگر (Editors) یا مدیرکل (Administrator) نمایش داده می‌شود.

همه تنظیمات بالا را برای برگه ها هم می‌توانید اعمال نمایید.

مخفی کردن کامل نوشته های رمزدار از صفحه اصلی و آرشیوها

نوشته‌ هایی که به روش بالا رمزدار کرده‌اید ممکن است در صفحه اصلی یا صفحه آرشیو سایت شما نمایش داده شود.

اگر می‌خواهید کلا این نوع نوشته ها را از صفحات سایت مخفی کنید کافی است کد زیر را به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید.

تمام!  نوشته های رمزدار شما از صفحات سایت شما مخفی شد. شما می‌توانید لینک نوشته های رمزدار خود را به کسانی که رمز آن را دارند بفرستید.

خب آموزش ما تمام شد.

امیدواریم توانسته باشیم نحوه رمز گذاشتن نوشته ها و برگه ها در وردپرس را به خوبی آموزش داده باشیم.

موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *